
BIVŠI GUVERNER BANKE ENGLESKE: Ceo svet će biti u haosu kao 2008. i 2009. godine
21 oktobra 2019BIVŠI guverner Banke Engleske – Marvin King – izjavio je da svetu preti nova globalna finansijska kriza sa „užasnim posledicama“.
King je sa ovakvim upozorenjem istupio u Vašingtonu. Na godišnjem zasedanju MMF.
Ukazao je da će najveće probleme imati „demokratski tržišni sistemi“ i nastavio:
„Mi se pridržavamo ortodoksije da smo svoje bankarske sisteme učinili bezbednim, ali se krećemo prema krizi. Ako američki Sistem federalnih rezervi ne bude imao dovoljno novca – ponoviće se opet haos kakav smo u svetskoj ekonomiji imali 2008-me i 2009-te“.
King je iz ovoga izveo zaključak da će u novoj krizi najgore proći Sjedinjene Države.
Opomenuo je Vašington da situaciju samo pogoršava trgovinskim ratom sa Kinom i političkim konfliktima sa Francuskom i Nemačkom.
Britanski bankar je posebno naglasio:
„Posle Velike inflacije, Velike stabilnosti i Velike recesijr – stupili smo u Veliku stagnaciju“.
King je na kraju rekao da se „finansijski Amagedon“ može izbeći samo pod uslovom da Kongres SAD obaveže Sistem federalnih rezervi da „ograniči odobravanje kredita“.
Vasa says:
Stara jevreska poslovica kaže: "Kad je kriza samo kupuj, kupuj, kupuj..."
Sasulja says:
Kriza je neizbezna,pitanje je samo kad,jer nemogu se zelembaci stampati vecno bez pokrica.
padre says:
I on kao, nema ništa sa time, jer je bivši?
teoretičar says:
Zelenbaći se mogu štampati sve dok su dolari. Druge države nemaju mnogo mogućnosti da ih štampaju, ali ipak mogu otštampati "na lokalu" i sebe sačuvati "kriza". Uopšte se ne sećam kakva je to kriza bila 2008 i 2009??? Šta je propalo, ako ta kriza već 2010 nije više postojala? U breee, mora biti da je neki lobi napravio neke manipulacije. Nije bilo nikakve lrize 2008, osim u medijima. A to što poneki građanin nije mogao da isplati kredit, nije privilegija krize nego redovna pojava, samo se o tim pojava ne piše i niko se snjima ne ponosi, ali ako zatreba "kriza" iz nekih razloga, onda je lepo to izneti u javnost kao dokaz krize. Slično je i na globalnom nivou. Smejurija je na primer, da ako jedna država ne povećava proizvodnju svake godine, ona je u krizi. To je sve programirano i u realnosti znači malo otimanje od naroda pa i privrede za neproizvodne aktivnosti, a naročito za banke. I kada vam uzmu koliko su planirali, kriza prođe. Pa posle čitate u čituljama "Ta i ta kompanija je profitirala na krizi" ali to su beznačajne kompanije. Na krizi profitiraju banke da osveže svoje mogućnosti i pokrenu ponovo i još veće kredite. To jeposao banaka. Zato služe i statistike koje "nemilosrdno" kažu koliko je narod ili celokupna privreda države ili sveta "podbacila" i eto, krizirali smo. Običnom čoveku je teško shvatiti profitni kapitalizam koji je vladao polovinom čovečanstva do kraja prošlog veka, da bi u ovom veku stavio pod kontrolu celo čoevčanstvo. Zato običnom narodu dobro dođu teorije zavera. A zato im teško padaju i teorije teoretičara, jer ipak su teorije zavera pomalo sanjarske i utešnije.