Француска започиње европску побуну против САД!?

Француска започиње европску побуну против САД!?

8 октобра 2015

marin-li-pen-infomaks 768До политичке поделе Европске уније ће доћи управо због избеглица. По том питању је Француска најслабија. Никола Саркози и Марин Ле Пен су добили регионалне изборе у Француској у марту ове године, а врло је вероватно да ће већина власти источне Европе стати на страну Француске.

Саркозијев успех на регионалним изборима у марту би могао да га врати назад у политику. У Француској нико не сумња да ће се Никола Саркози (републиканци) кандидовати за председника 2017. године. Марин Ле Пен из Националног фронта такође има шансу да уграби велики број гласова.

Социјалисти ће остати по страни пошто њихов лидер, Франсоа Оланд, не успева да реши највећи проблем Француске – неконтролисани доток миграната.

Никола Саркози је 10. септембра у интервјуу за новине Ле Фигаро рекао да ће се француско друштво распасти због миграната. Саркози наводи да Оланд више не контролише стање ствари у европској политици и да више не постоји унија између Немачке и Француске која је водила европску политику.

Што се тиче избегличке кризе, Саркози је предложио да се избеглице сместе у прихватним центрима у државама на периферији Шенгенског споразума и да се свака држава појединачно избори са тим проблемом.

Наравно, избеглички кампови су у супротности са толерантном политиком Брисела, али Саркози каже да ово није питање „идеолошког избора“. „Ово је питање хватања у коштац са реалношћу јер ће распад француске нације постати неизбежан ако не будемо пажљиви. Тада ће бити касно за сузе“, рекао је Никола Саркози.

Лидерка Националног фронта, Марин Ле Пен, искритиковала је и Брисел и Берлин. „Не само да Немачка жели да контролише нашу економију, већ хоће и да нам наметне неколико стотина хиљада избеглица“, рекла је Ле Пен, говорећи пред члановима партије у Марсеју 6. септембра. Она је додала да Француска нема ни могућности ни жељу да отвори врата за мигранте.

„Шта је толеранција? Шта то значи?“, питала је Ле Пен. „Ја сам веома толерантна и гостољубива, као и ви. Али да ли ви желите да примите 12 илегалних имиграната у свој стан? Наравно да не желите!“, рекла је она.

Странка Национални фронт је добила изборе у Европском парламенту прошле године и освојила неколико места на окружним изборима 2014. године. Недавна анкета је показала да би 30% младих људи између 18 и 24 године гласало за Национални фронт. „Ми нисмо ни левичари ни десничари, ми смо француска партија“, рекла је Ле Пен.

Многе европске партије, које Брисел означава као екстремно десничарске и националистичке, могу да кажу исто то. Оне се не слажу са идејама европских интеграција, трансатлантским споразумом и идеологијом „толеранције“ према различитим мањинама.

Аустријска партија за слободу (ФПО) и мађарски Јобик су такве организације. Такође постоји белгијски Фламански интерес (Влаамс Беланг –ВБ), затим Бугарски напад, Национална демократска партија Немачке (НПД), Златна зора у Грчкој, Северна лига у Италији, као и Партија реда и правде (ТТ) у Литванији.

Око петина европских парламентараца се придржава ове политике. То није довољно да знатно утиче на гласање, али ситуација би могла драматично да се промени на следећим изборима за Европски парламент.

Француска би за неколико година могла да постане лидер Европске уније у спровођењу политике независно од САД. Саркози је већ рекао да САД не могу да баратају глобалним вођством и да не могу да реше проблем миграције.

Према његовом мишљењу, недостатак међународног вођства у избегличкој кризи је застрашујућ и опасан. Саркози зна да власти већине источноевропских држава, попут Естоније, Словачке, Чешке и Мађарске, неће примити муслиманске избеглице.

Брисел је за сада проследио само 30 од 60.000 пријава, одуговлачећи са проблемом. Политичка криза је веома близу. У Великој Британији се већ планира референдум којим ће се одлучити о чланству у ЕУ због притиска Партије независности (УКИП) која је рекла: или референдум или нема коалиције.

Све то би могло индиректно позитивно да делује на Русију. Саркози чак наводи да мора да се престане са међународним притиском на Русију. Међутим, све би могло да се промени када би он дошао на власт као председник. Он би могао за трен ока поново да се удружи са Вашингтоном.

Грчка је добар пример тога. Грчки премијер Ципрас је на почетку говорио како ће Грчка изаћи из НАТО-а, али се на крају поклонио пред Шојблеом.

Царства пропадају пошто се распадају изнутра. Тренутна избегличка криза је интерни проблем који би могао да разори Европу. Царства нису вечна, а исто важи и за царство САД.

(Wебтрибуне.рс)

KOMENTARI



4 коментара

  1. deda mraz says:

    Pa djubre jedno Sarkozi, pa ti si ove zivotinje doveo u Libiju i ubio vladara drzave i ti si taj koji je prvi bombardovao Libiju i ove divljake sa Tojotama tamo dove i pomagao ih sa avionima i ti sada napadas ovoga Olanda a ti si mu papicu spremio.

  2. Goran says:

    E jadna li je ova EU ako opet US namjesti Sarkozija. Zna se dobro tko je on , rijeci su suvisne

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *



ИНТЕРМАГАЗИН НА FACEBOOK-u