Fudbaleri Crvene zvezde osvojili 26. titulu prvaka države i prekinuli dominaciju Partizana

25 maja 2014

14010430341903Fudbaleri Crvene zvezde obezbedili su danas, kolo pre kraja prvenstva, titulu šampiona Srbije pošto su na svom stadionu pobedili OFK Beograd sa 4:2.

Golove za Zvezdu postigli su Darko Lazović u 15, Nejc Pečnik u 40, Dragan Mrđa u 46. i Miloš Ninković u 86. minutu, dok su strelci za OFK Beograd bili Aleksandar Paločević u 12. minutu i Milan Gajić u 44. minutu.

Crveno-beli su tako prekinuli dominaciju Partizana i osvojili prvu titulu šampiona Srbije posle šest godina, a ukupno 26. u istoriji kluba.

Pred poslednje kolo, koje se igra u sredu, Zvezda ima 71 bod, odnosno trenutno šest više od drugoplasiranog Partizana.

Meč između Zvezde i OFK Beograda odigran je pred prepunim tribinama stadiona u Ljutice Bogdana, a više od 48.000 navijača je velikim ovacijama pozdravilo nekadašnje igrače crveno-belih Nemanju Vidića, Dejana Stankovića i Marka Pantelića, kao i trenera OFK Beograda Zlatka Krmpotića.

Obe ekipe su ofanzivno počele meč, pa je već u prvih nekoliko minuta bilo prilika na obe strane, ali mreže se nisu zatresle.

Do prednosti su prvi stigli gosti. Igrao se 11. minut kada je Čavrić odlično prošao, bio je brži od odbrambenih igrača Zvezde, a onda je ubacio loptu u peterac ka Paločeviću, koji je savladao Bobana Bajkovića.

Samo tri minuta kasnije Zvezda je izjednačila preko Danka Lazovića. Prethodno je Mrđa proigrao Rakića, koji je šutirao, ali je golman gostiju intervenisao, a na odbijenu loptu naleteo je Lazović i poslao je u mrežu.

Posle izjednačenja, Zvezda je nastavila da napada, a dobre prilike nisu realizovali Milijaš i Lazović, ali su crveno-beli ipak poveli u 40. minutu golom Nejca Pečnika. Milijaš je centrirao sa leve strane, a Pečnik je glavom loptu poslao u gol Stefana Čupića za 2:1.

Na poluvreme se otišlo nerešenim rezultatom, pošto je Milan Gajić u 43. minutu izjednačio na 2:2. Dejan Dražić je na desnoj strani proigrao Gajića, koji je sa desetak metara lako savladao Bajkovića.

Samo što je počelo drugo poluvreme, Zvezda je ponovo povela. Milijaš je pronašao Pečnika, on je glavom loptu vratio u sredinu, gde je Mrđa bio na pravom mestu i glavom smestio loptu u mrežu.

Pobedu Zvezde i osvajanje titule šampiona potvrdio je Ninković golom u 86. minutu.

Pre utakmice minutom ćutanja odata je pošta nastradalima u poplavama u Srbiji, ali i stradalim navijačima Zvezde.