ПОРТПАРОЛКА СТЕЈТ ДЕПАРТМЕНТА: „Убијамо гомилу њих и убићемо их још много“

ПОРТПАРОЛКА СТЕЈТ ДЕПАРТМЕНТА: „Убијамо гомилу њих и убићемо их још много“

22 фебруара 2015

sad3542546Портпаролка Стејт департмента, Мери Харф, говорила је пре неколико дана у име владиних бирократа:

„Убијамо гомилу њих и убићемо их још много“, рекла је Харфова. „Исто чине и Египћани и Јорданци. Они се боре са нама. Ипак, нећемо добити овај рат тако што ћемо их побити. Морамо се позабавити коренима проблема због којих се људи прикључују овим групама, као што је рецимо недостатак посла… Можемо сарађивати са државама широм света како бисмо утицали на њихову власт. Можемо им помоћи да изграде своје економије тако да људи добију пословне прилике“.

Да ли су САД изградиле економију Либије или су је уништиле? Да ли је просечном Либијцу боље сада или пре него што је њих 30.000 побијено, а њихова држава уништена од стране НАТО авиона и плаћеника Ал Каиде које су подржавале САД.

Упркос чињеници да је Моамер Гадафи био диктатор, просечном Либијцу је било боље пре инвазије осмишљене како би се поставила неолиберална верзија демократије. Ова врста „демократије“ сравни државу са земљом, уништи јој економију, а затим је поткрада.

„Моамер Гадафи је наследио једну од најсиромашнијих нација у Африци“, пише Гарикај Ченгу. „Међутим, до тренутка када је убијен, Либија је несумњиво била једна од најпросперитетнијих нација у Африци. Либија је имала највећи БДП по глави становништва и најдужи животни век у Африци, а било је мање људи испод границе сиромаштва него у Холандији. Либијци су имали бесплатно здравство и бесплатно образовање, али и бесплатну струју и кредите без камата. Цена бензина је била око 0,14 долара по литри а 40 векни хлеба је хоштало свега 0,15 долара. На основу свега тога, УН су навеле Либију као 53. државу света по људском развоју“.
„Четири године након што је Гадафи свргнут и убијен од стране побуњеника (које је подржавао НАТО) у Сиртеу, држава није успела да формира легитимну већинску власт и састави устав“, написала је Сара Таунсенд. „Економски утицај преврата је болно очигледан: некада пуни аеродроми су сада затворени, производња нафте представља око петину производње од времена пре „ослобођења“, а страни држављани не могу да посећују ову државу“.

Иако САД нису сматрале Сирију просперитетном нацијом пре намерно изазваног „грађанског рата“, она сада није у ништа бољем стању. Поред рата, највећу улогу у „колапсу сиријске економије“ имале су међународне санкције, пише Џамал Махамид. „Очекује се да незапосленост достигне 60% ако се тензије наставе“.

Суманута Марија Харф инсистира на томе да ће „убијање мноштва људи“ – тј. терориста обучених од стране САД – на крају створити „пословне прилике“ за просечне Либијце, Сиријце, па и Африканце, како се рат буде ширио.

Није сиромаштво оно због чега ИСИС расте. ИСИС расте због привлачности вехабизма који промовише Саудијска Арабија као реакцију на политичко и војно деловање на Блиском истоку од стране Запада и Израела.

Wебтрибуне.рс

KOMENTARI



2 коментара

  1. АРТИЉЕРАЦ says:

    Nato fašistička demokratija ubija ljude po svetu i to više nije tajna , već sad i obećavaju da će ubijati još više. Prodane vlade raznih zemalja sveta su saučesnici u ubijanju sopsvenih naroda . Šta radi pošteni deo sveta, okreće glavu i čeka da bude ubijen.

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *



ИНТЕРМАГАЗИН НА FACEBOOK-u