РУСИЈА ОТКРИЛА ВЕЛИКУ ТАЈНУ

5 октобра 2019

У случају да Русија примети балистичку ракету која је испаљена у њеном правцу, власти имају неколико десетина минута на располагању да одговоре на нуклеарни напад, изјавио је начелник штаба 15. армије Ваздушно-космичких снага Руске Федерације Анатолиј Нестечук.

Време лета балистичке ракете варира, у зависности од тога са које је тачке планете лансирана, али одакле год то било, „потребна је јака снага политичке воље да се донесе брза одлука“, рекао је Нестечук.

„Времена на располагању има довољно, није реч ни о минуту, ни о десет минута, већ о неколико десетина минута“, прецизирао је он.

Нестечук је такође рекао и да Русија на орбити има више војних него цивилних сателита, и то за 50 одсто.

„Око Земље орбитира укупно 90 сателита за потребе руског Министарства одбране, а близу 60 за друге потребе“, додао је начелник штаба 15. армије руских Ваздушно-космичких снага.