СОРОШ НАПАО „НАЈОПАСНИЈЕГ НЕПРИЈАТЕЉА“ да би одвукао пажњу од Венецуеле, А ТАМО СЕ СПРЕМА…

СОРОШ НАПАО „НАЈОПАСНИЈЕГ НЕПРИЈАТЕЉА“ да би одвукао пажњу од Венецуеле, А ТАМО СЕ СПРЕМА…

30 јануара 2019

Током наступа на Светском економском форуму и Давосу, Сорош је изјавио да иако Кина није једино „ауторитарно друштво“ на свету, то је ипак систем, односно најбогатија, најјача и технолошки напредна држава, што чини лидера државе Си Ђипинга „најопаснијим противником“ западног отвореног друштва.

Министарство спољних послова Кине издало је саопштење да је критика америчког милијардера Џорџа Сороша на рачун Си Ђинпинга и изјаве да је он „непријатељ отвореног друштва“ савршено бесмислена и да не заслужује одговор.



У интервјуу за Спутњик канадски научник, доктор Мишел Чосудовски је објаснио шта је то заправо у Кини, што брине људе попут Сороша.

Колико је оправдана критика Џорџа Сороша на рачун председника Кине?

— Мислим да је ово маневар који би требало да одвуче пажњу са дешавања у Венецуели. И врло је интересантно што баш када говори о ауторитарним друштвима, он не помиње недавне потезе председника САД који су усмерени против Каракаса.

У западном свету има много ауторитарних челних лица држава, баш попут Макрона у Француској који гуши „Жуте прслуке“  и, наравно Тереза Меј, која стално намеће свој став.

У суштини, сматрам да је његов говор био осредњи, јер се није дотицао неких од најважнијих и реалних тема савременог света.

Такође, требало би се сетити да Џорџ Сорош има искуство у сличним пословима, он је већ довео до избијања неких обојених револуција.

Током наступа у Давосу, Сорош је навео неколико интересантних аргумената. Један од њих је био да је вештачка интелигенција по својој природи недемократска. Колико је заиста опасна технологија вештачке интелигенције? Има ли основа за Сорошеве тврдње или се он по обичају бави својим проблемима?

— Вештачка интелигенција је инструмент који могу да користе различити људи у различите сврхе. Не заборавимо да је исти тај Џорџ Сорош користио технологију вештачке интелигенције заједно са инсајдерским информацијама, како би спекулисао на финансијским тржиштима преко свог хеџ-фонда. То је стандардна процедура и то је одвратно. Мислим да има разлога да се погледа шире. Наравно да се у Кини користи технологија вештачке интелигенције. У САД се такође користи, баш као и низ репресивних инструмената.

Интересантно је да је прошле године Џорџ Сорош говорио о могућој опасности која вреба у вези са активностима технолошких гиганата, а ове године је говорио о Кини. Чему ти стални напади на Кину?

— У овом тренутку Кина је лидер у неколико кључних технологија. Нема сумње да је то предност Пекинга и зато мислим да Вашингтон и његови савезници желе да се потруде и учине све како Кина не би играла кључну улогу у области глобалних технологија. То се види из приче са „Хуавејем“ и оптужби у вези са техничком безбедношћу и трговинским санкцијама.

Али у крајњој линији, ако изједначавамо Запад са Кином, поменимо да је Сорош оличење Запада, он и остали који би да могу исцедили новац из ваздуха. За такве спекуланте као што је Сорош, реалан новац и реална економија су нешто страно. А реална економија је прешла у Кину и она је развијена до те мере да то почиње да мути хегемонију САД. Мислим да се у томе и крије главни проблем. То такође објашњава кампању против Кине, посебно у области високих технологија.

Требало би констатовати да ће ипак САД и ЕУ бити максимално пажљиви у даљим корацима према Пекингу, јер се велики део робе производи у Кини. Ако би трговину користили као оруђе, то би могло да изазове масовно нарушавање трговинских и производних структура у читавом западном свету.

(Спутњик)

KOMENTARI



7 коментара

  1. mrak says:

    Matora drtina samo sto nije balsamovana, proslo tvoje, mrcino trula! Nema vise, niko te ne ....!

    • opet ja says:

      Šta niko kada ga Vučko obožava i sluša. Sada i Soroša Jr sluša i o svemu ga obaveštava kako smo na utabanom putu liberalnog kapitalizma, a sve u cilju daljeg bogaćenja najbogatijih.

      • mrak says:

        Pa, on i jeste niko i nista! Nema greske! Hi, hi, hi, hi ...

  2. milorad says:

    pa kokos as brine što neće moći više besplatno da štampa pare, i posle da glumi finansijera.Uskoro će morati da se ima pokriće u robi da bi se igralo sa parama a soroš i cela ta ekipa sa zapada posustaje, jer kina može da robotizuje kompletnu svoju indistriju i da sačuva socijalni mir, pošto je KOMUNISTIČKA DRŽAVA, a na zapadu ako krenu u punu robotizaciju moraće da pobiju svoje stanovništvo ili če oni pobiti njih:)E sad ti kreni u robotizaciju ako smeš a sa druge strane kinezi upravo to rade, imaćete gedžete i ostale djindjuve ZA DŽ iz kine i to veoma kvalitetne:)A šta onda prodati domorodcima po celom svetu za njihove REALNE RESURSE.

    • Velika Metla says:

      Милорад,ако им је комунизам као што је био у "титославији" обрали су бостан! Само ипак мислим да није,јер се код њих стрења за крађу и издају националних интереса,што није био случај у "титославији",ни у овим после "титославије" насталим спрдњама од ткзв држава,као ни у овим пост 5.октобарским банана државама!

  3. Ivan Grozni says:

    Simplistic komentari na clanak koji ocigledno nije pisao neko ko je upucen u vestacku inteligenciju. Soros, jedan odvratni liberal kapitalista se nije obogatio koristeci vestacku inteligenciju vec razne sluzbe SAD. Prvo je bila "borba protiv komunizma" pa onda islama pa lokalnih diktatora pa sad Rusije ,Kine, Venecueli itd. Vestacka inteligencija je onda kad kompjuter ili e. subjekt donosi odluke i sprovodi ih u delo bez ljudskih uticaja. Postoje super kompjuteri kao plavi kompjuter i jos dva ili tri priblizno jaka ali oni zavise od ljudskog programa. Vestacka inteligencija iskljucuje coveka i preuzima radnje po svojoj proceni. Toliko za sada.

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *



ИНТЕРМАГАЗИН НА FACEBOOK-u