СРБИ, НЕ ИДИТЕ У ЦРНУ ГОРУ НА МОРЕ! Ево шта вам се може десити

СРБИ, НЕ ИДИТЕ У ЦРНУ ГОРУ НА МОРЕ! Ево шта вам се може десити

22 маја 2020

Ових дана, баш као и претходних месеци, српске заставе, иконе и крстови нису били пожељни у Црној Гори, и не само то, ти симболи су забрањивани од стране подгоричких власти. Неки други симболи се више цене, симболи којима се тера инат и контра свему што је српско у Црној Гори.

Тако су ових дана у албанским срединама окачени симболи Албаније, заставе ове земље се вијоре заједно са црногорским заставама, док се српске заставе спаљују, скидају и цепају, а тамо где су графити, чак и руше булдожерима.



Претходних дана изнад улица у Улцињу вијориле су се албанске и црногорске заставе, којим се прославља „Дан неовисности Црне Горе“ – 21. мај. На овај дан, 2006. године престала је да постоји Државна заједница Србија и Црна Гора (2003-2006), наследница Савезне Републике Југославије (1992-2003).

Да подсетимо, референдум о независности Црне Горе је био референдум о државној независности Републике Црне Горе. Одржан је 21. маја 2006. године. Према званичним резултатима, већина грађана који су изашли на референдум определила се за независност Црне Горе. Од укупно 484,718 грађана са правом гласа, на референдум је изашло 419,236 (86.49%). У прилог независности се изјаснило 230,711 грађана, што је представљало 47,5% у односу на укупно бирачко тело, односно 55,5% у односу на укупан број важећих гласова.

Референдумско питање је гласило: „Желите ли да Република Црна Гора буде независна држава са пуним међународно-правним субјективитетом?“. Понуђени одговори су били: ДА или НЕ. За прву опцију су се залагале странке окупљене око „Блока за независну Црну Гору“, док су се за другу опцију залагале странке окупљене око „Блока за очување Државне заједнице Србије и Црне Горе“.

За легитимност референдума била је неопходна излазност од преко 50% уписаних бирача, а за доношење одлуке о независности било је потребно да та опција премаши посебну већину од 55% важећих гласова. Коначни обрачун процената вршен је у односу на укупан број важећих гласова, а не у односу на укупан број грађана који су изашли на гласање, пошто су од броја изашлих одбијани неважећи гласови, који нису узимани у обзир приликом коначног обрачуна процената.

Према званичним резултатима, излазност је била веома висока (86.49%), а опција за независност је добила 55,5% важећих гласова, тако да је референдум проглашен успешним, а Црна Гора је 3. јуна проглашена за самосталну и суверену државу. Припрему и спровођење референдума пратиле су бројне контроверзе које су се односиле на права и положај српског народа у Црној Гори.

Током спровођења референдумског процеса, дошло је до бројних неправилности, услед којих је легитимитет званично саопштених резултата био доведен у питање, а додатне сумње у регуларност референдума су биле изазване односом Републичке референдумске комисије према бројним приговорима, који су сви до једног сумарно одбијени.

Према претходном договору, Србија је као правна наследница Државне заједнице Србије и Црне Горе наследила чланство у међународним организацијама, којима је Црна Гора приступила као потпуно нова држава. Ово је био други референдум о државном статусу Црне Горе, док је први референдум из 1992. године имао супротан резултат, са 95,96% гласова за заједничку државу.

(Ало)

KOMENTARI



14 коментара

  1. Za Srbiju says:

    Dva sata pre zatvaranja biračkih mesta, kada su evropski posmatrači shvatili da im neće uspeti referendum da se Crna Gora odvoji, povukli su se sa biračkih mesta i dali otvorene ruke Đukanoviću da preduzme sve potrebne mere da se završi projekat odvajanja. Tako je izborna komisija dobila đakove glasačkih listića, koji nisu videli biračka mesta. Sve drugo je poznato.

  2. Za Srbiju says:

    Što se tiče odmora, odavno sam shvatio da me more zamara i da sav smlaćen dolazim sa godišnjeg. Od kada odlazim na odmor u naše planine, vraćam se odmoran i pun energije.

  3. Slobodanka says:

    Samo budale i prodane duše ove godine otići će na more u Crnu Goru. Imamo mi i takvih. Zato treba uvesti da iz Srbije u Crnu Goru ne može preći bez pasoša. Kad im treba srpski ,pardon srbijanski, turista onda može i lična karta, a kad laju po nama pljuju do neba i preko neba u svemir. Dvolični su do koske. Može se uvesti i obavezan depozit za one koji krenu na letovanje u Crnu Goru: 1000 EUR po glavi pre prelaska granice ili na aerodromu pre početka leta, sa rokom vraćanja 6-12 meseci. U letnjim mesecima uvesti za sve koji idu put Crne Gore, sem ako pokažu nalog za službeni put.

  4. Miraš says:

    Nije više vreme za fino i strpljivo taktiziranje sa malom Crnom, a ona dvolična i pokvarena do guše. Ovo više nisu samo verbalne pretnje, pogledajte kakva nedela već su sproveli. I ko zna šta će još uraditi. Vučuć će samo da pozira kao maneken, a neće preduzeti ništa jer ko zna u kakvim je on privatnim aranžmanima sa Milašinom i svitom. Taj naš drveni lutak, ma koliko da je krakat, itekako sluša zapadne centre moći.Zbog toga su njegove reakcije mlitave, kobojagi reakcije da nam zamaže oči. Narode osvesti se.

    • Риста says:

      Потписујем и немам шта да додам. Кратко и јасно.

  5. Slobodanka says:

    U strukturi noćenja stranih turista u Crnoj Gori, u 2018. godini, najviše noćenja ostvarili su turisti iz Rusije (25,1%), Srbije (24,5%), Bosne i Hercegovine (9,1%), Ukrajine (3,9%), Njemačke (3,6%), Francuske (3,1%), Poljske (2,8%) i Ujedinjenog Kraljevstva (2,6%). Turisti iz ostalih zemalja ostvarili su 25,3% noćenja. Posle korone turista iz drugih i ostalih zemalja biće samo manje, a iz Srbije koja je najbliža jeste moguća poseta. Ali posle ovakvih dogadjanja u Crnoj ili je nemoralan ili lud ko ovog leta ode tamo na letovanje. Sad ćemo se uveriti koliko amoralnih ludaka ima medju nama.

    • Becki konjusar says:

      Samo da im odu njihovi zemljaci koji zive u Srbiji oni su spasili sezonu. Sve je manje srba sto ide u Montenegro na more. Ja sam zadnji a mislimni poslednji put bio 1997 na moru kod njih. Kasnije sam bio jednom da posetim Ostrog i samo zbog te svetinje ću otići ponovo da se poklonim mostima Sv Vasilija. Trebamo nekako pomoći braci srbima.

      • Slobodanka says:

        To mi Srbi činimo glavni broj turista na njihovom moru. Na popisu 2011 u Srbiji je bilo ukupno 38.527 Crnogoraca, dok broj evidentiranih dolazaka turista iz Srbije 2018 godine bio je 409.385 (19,7 posto). Gledano po broju noćenja još smo bolji 3.053.002 (24,5%).

  6. Риста says:

    Тачно, уверићете се, али то нема никаквог значаја. Писао о томе врло опширно. Туризам за Србе није Црна Гора нити Турска, него слобода, море и раскалашност. Црна Гора ће и ове године бити преплављена туристима из Србије, па чак и Хрватска. Срби би и маму своју продали само да оду и скину гаће на мору, па макар их и напали одназад. А то им се редовно и догађа. 30% Срба ће и ове године уштедети на самом поласку из Србије. Тамо им гаће не требају а сваки динар је вредан. Срби волу да се разгаће по плажама Хрватске, Турске и Црне Горе. А шта од Срба волу Хрвати, Црногорци и Турци...нисам баш толики па да кажем да волу да гузе Србе и нећу то ни да споменем. Али, доклегод има радодаваца биће добродошли.

  7. Риста says:

    Чини ми се да сам обећао да ћу писати о ономе што сазнам а колико је то тачно, е па немам појма. Нисам ја Касперски. Гардиста, ти немој ни случајно да читаш јер ионако и овако ништа нећеш схватити па немој узалуд да губиш десет минута живота. DreamWebSecurity je vaška koja napada ponekad i pojedine stranice ovog portala. U naslovu je u slobodnom prevodu "zaštita intermagazina sa DreamWebSecurity ". Пошто нема никаквог разлога да се овај портал штити од мене на појединим страницама, значи да је овај Секјурити уствари вирус и ко зна шта све још, мада га за сада лако избегавам. Како се не појављује нигде више, осим понекад и само на појединим страницама, значи да није нападнут мој систем и даље ће бити лако сазнати шта је и шта хоће. Пrва сазнања о DreamWebu su da taj program javno i zakonski radi u Srbiji i da je kao neki zajednički program za više portala i kao on im obezbeđuje svu potrebnu zaštitu. Od koga? U "reklamama" po Srbiji nije DreamWebSecurity nego DrimVeb a kako se uspeo uglaviti javno u Srbiji nemam pojma. Valjda platio. Nadalje, ako tražite neka obaveštenja na internetu, možete najčešće da nađete objašnjenja samog programera virusa a to je zamazivanje očiju. To su trikovi. Najčešće se ni gugl ni bilo koji pretraživački program neće mešati u novoindustriju virusa jer to je unosan posao a generalno je ta zaštita od "stranih" virusa namenjena kasperskom, nortonu i kojekakvim drugim stručnjacima, koji su takođe virus, ali kao neki pozitivan virus. Nortona i mekafija sam se jedva otarasio sa mojih kompjutera, jer je teško naći sva mesta gde se sve ugrade i to po zakonu. Kao što se ovaj DreamWebSecurity javno reklamira u Srbiji, isto je to sa nortonom i mekfaijem i kasperskim na Zapadu, ali je kasperski istočni program i čini mi se da je proteran sa Zapada. Danas imate sve više kineskih programa zaštite ali zajedno sa sankcijama Хуaвејиу(ако сам тачно написао назив)i oni su sankcionisani.

  8. Риста says:

    Danas se svi programi zaštite ugrađuju još u Kini, jer Kina danas proizvodi većinu kompjutera na svetu i nisu samo kineski, nego i norton, mekafi, kasperski i još poneki, a onda vam ti programi otkriju jorgan kad god požele. Vrlo ćesto će ti programi zaštite i sami konstruisati viruse na osnovu podataka koje vam uzimaju sa vašom dozvolom. Kažem, nisam stručnjak, ali se zadnjih 15 godina sam nosim sa tim stvarima na internetu, jer sve te kao zaštite su ustvari takođe virusi. U tim kompanijama rade vrhunski svetski stručnjaci a izvestan procenat tih stručanjaka su bivši vrhunski hakeri. Vi ih čak i plaćate da vas špijuniraju i svremena na vreme ubace koji svoj virus da bi vam uzeli pare i uklonili ga jer su oni "stručnjaci". Nakon što je majkrosoft angažovao mizerno siromašne indijce da rade za majkrosoft, naravno iz svojih kuća, indijci su vrlo često koristili podmetanje virusa u majkrosoftove programe, verovatno sa znanjem majkrosofta i sa određenim kamatama, kako bi sebi podigli rejting uklanjajući viruse i ostale napade jer svaki poziv majkrosoftu je išao pravo u uši indijskih stručnjaka. I tu sam školu platio. Za sada sam završio samo osnovnu školu, ali ipak mrdam. Ja sam veoma mnogo na internetu ali ko je samo par sati dnevno, najčešće nije interesantan, što ne znači da niste nikad interesantni. Iako ja u to uopšte ne verujem, nije nemoguće da se i ovaj portal poslužio sa srpskim javnim, što znači i zakonskim virus servisom zvanim DreamWebSecurity koji je i sam virus.(Ne zove se sve "virus" ali radi kraćeg pisanja upotrebljavao sam samo reč virus) Sve što sam napisao je samo moje lično i nestručno amatersko shvatanje na osnovu mojih iskustava sa programima zaštite, virus napadima i sl. ali mi je pomoglo da rešim nekoliko problema do sada. Nadalje, ovo se ništa ne odnosi na službene kompjutere jer njihove zaštite su posebne i nisu dostupne javnosti.

  9. persida says:

    Srbima koji idu na odmor u Crnu goru ZABRANITI POVRATAK. Prosto ko pasulj. Ako jedan narod nema ni logike ni cojstva, mora mu se batinom usaditi i jedno i drugo.

  10. Mr. Macola says:

    Pa više volim otići u Hrvatsku, tamo bar znam ko su, sta su i da me mrze. Mada odavno govorim da su ti Crnogorci još gori. Zato vojska mora da bude obavezna, Srbi is RS služ da vojsku Srbije. I pumpanje para u vojsku. Jer kad počne sranje moraćemo se braniti od svih pa i od njih. A tad ćemo vidjeti ko je gdje i jednom zauvijek riješiti pitanje maltretiranja Srpskog naroda na vijekovnim ognjištima.

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *



ИНТЕРМАГАЗИН НА FACEBOOK-u