Звезда у финишу сломила Летонце, следе Литванци

Zvezda u finišu slomila Letonce, slede Litvanci

18 jula 2018

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su Spartaks 2:0 (0:0) i plasirali se u drugo kolo kvalifikacija za Ligu šampiona.

Crveno-beli su se dugo mučili protiv disciplinovanih Letonaca koje su uspeli da slome tek u završnici revanša na „Rajku Mitiću“.

Zvezda je posle jalovih 168 minuta konačno u 78. minutu drugog meča uspela da zatrese mrežu Spartaksa, golom El Fardua Bena nakon neuspešnog šuta rezerviste Milana Pavkova glavom.

Samo tri minuta kasnije Nenad Krstičić „overava“ trijumfa lepim golom petom nakon kontranapada i asistencije rezerviste Dejana Melega.
Zvezda će u drugom kolu igrati sa šampionom Litvanije Suduvom, koja je iznenadila u prvoj rundi eliminisavši kiparski APOEL.

Prvi meč na programu je 24. ili 25. jula u Beogradu, a revanš u gradu Marijampolu 31. jula ili 1. avgusta.

Zvezda nije opravdala očekivanja više od 23.000 navijača na „Mitiću“. Tim Vladana Milojevića se trudio i napadao, ali je uglavnom delovao bezidejno i bezopasno u napadu.

Većina akcija je išla preko Radonjića, solidni su bili i Ebelisio i Milić, ali je Spartaks lako odolevao srpskom šampionu.

Osim dve solidne prilike za Milića posle centaršuteva, crveno-beli nisu konkretno zapretili golu rivala, sve do 64. minuta kada je Radonjić pogodio stativu.

Usledio je veliki pritisak Zvezde u nastavku, strpljiva igra koja konačno u samoj završnici donosi rezultat. Crveno-beli konačno probijaju „bunker“ Letonaca posle prekida.

Radonjić je ubacio loptu iz kornera na prvu stativu, Pavkov je dobro skočio ali neprecizno šutirao, međutim, lopta stiže do Bena koji je samo prosleđuje u mrežu.

Krilni napadač crveno-belih je bio u sumnjivoj poziciji, ali se sudije iz Turske nisu oglasile, već pokazale na centar.

Samo tri minuta kasnije Zvezda stavlja „tačku“ na ovaj meč. Ben je pokrenuo kontranapad, odložio loptu na desnu stranu do Melega, ovaj odigrao povratnu u sredino do Krstičića koji atraktivnim udarcem petom postavlja konačnih 2:0.