Bajern Minhen osvojio Ligu šampiona

25 maja 2013

8718691Fudbaleri Bajerna iz Minhena novi su prvaci Evrope, pošto su večeras u finalu na londonskom Vembliju savladali Borusiju Dortmund sa 2:1.

Pehar Lige šampiona bavarskoj ekipi doneo je holandski internacionalac Arjen Roben golom u 89. minutu. Prethodno, strelac prvog pogotka za Bajern bio je Mario Mandžukić u 60. minutu, da bi 8 minuta kasnije izjednačio je Ilkaj Gundogan iz penala.

Reprezentativac Srbije Neven Subotić odigrao je celu utakmicu za Borusiju Dortmund. Bavarskom klubu ovo je peta titula šampiona Evrope, a prva posle 2001. godine.

Ujedno, ovo je Bajernu prvi trofej u Ligi šampiona posle dva izgubljena finala 2010. i 2012. godine.

Večerašnje finale bilo je prvo u istoriji u kojem su o tituli prvaka Evrope odlučivala dva nemačka kluba.