БЕЛГИЈАНЦИ УБЕДЉИВИ: „Петарда“ за осмину финала

23 јуна 2018

Фудбалска репрезентација Белгије пласирала се у осмину финала Светско првенства у Русији, пошто је данас у другом колу Групе Г у Москви победила Тунис са 5:2.

Белгијанци су оправдали улогу фаворита против Туниса, готово током свих 90 минута имали су иницијативу, пропустили су неколико добрих прилика којом су могли и до убедљивије победе.

Водећи гол за Белгију постигао је Еден Азар у шестом минуту из једанаестерца, да би Ромелу Лукаку повисио на 2:0 у 16. Тунис је врло брзо, само два минута касније смањио заостатак преко Динала Брона, али је Лукаку својим другим поготком у трећем минуту судијске надокнаде времена довео свој тим поново до два гола предности.

Почетак другог полувремена наставио се у истом ритму, Азар је у 51. поново затресао мрежу Туниса, да би Мичи Батшуаји у 90. повисио на 5:1.

Коначан резултат на стадиону у Москви поставио је Ваби Казри у 93. минуту.

Белгија је прва са шест бодова, док је Тунис последњи без бодова и нема прилику да се домогне осмине финала.

У другој утакмице Групе Г сутра се од 14.00 састају Енглеска и Панама.