ЂОКОВИЋ ОСВОЈИО РОЛАН ГАРОС

ĐOKOVIĆ OSVOJIO ROLAN GAROS

13 juna 2021

Novak Đoković, najbolji teniser sveta, osvojio je svoju 19. Grend slem titulu pobedom nad Stefanosom Cicipasom u finalu Rolan Garosa, rezultatom 6:7, 2:6, 6:3, 6:2, 6:4, posle velikog preokreta i ogromne borbe pred publikom na stadionu Filip Šatrije.

Đoković je imao dva seta manjka u odnosu na rivala, nije izgledao dobro na terenu, iako je odlično startovao meč.

Bez obzira na posledice teškog pada i probleme sa očima, Đoković je uspeo da se potpuno vrati u duel, stigne do izjednačenja, a u petom setu i do preokreta.

Srpski teniser je osvojio 19. titulu na najvećim teniskim turnirima, dok je Cicipas propustio šansu da to uradi prvi put u profesionalnoj karijeri.

KOMENTARI

5 komentara

1. Gagi says:

Sve cestitke i da mu Bog podari svako zivotno dobro. To je PRAVI SRBIN, svojim licnim radom i trudom postigao je nezamislive zivotne rezultate. Nije kao ovi tkzv. "srbi" koji svoje rezultate ostvaruju od tudje grbace pljackajuci svoju drzavu i narod. Sada ce kao po obicaju ove zivotne krvopije da ga prisvajaju, njegova licna zrtva i rezultati ce biti "nasi" a ne samo njegovi, uspeh mora biti podeljen na ravne casti jer smo svi mi navijali dok se on znojio i krvario. Vise ce se radovati uspehu i prisvajati ga "ovi" koji nisu osvojili te titule nego on koji ih je osvojio. Takav smo valjda postali narod, da prisvajamo tudje zasluge, otkud znam. Jos jednom, sve cestitke Gosp. Djokovicu i njegovoj porodici.

2. persida says:

Pokazao je snagu volje. To je najvaznija poruka Srbima.

3. vanja says:

Ovakva volja i snaga karaktera neka bude primer svim Srbima. Samo uporni pobedjuju.

4. Rista says:

"...dok je Cicipas propustio šansu da to uradi prvi put..."? Ma kakvu bre šansu? Ako sam ja dobro razumeo, a mislim da jesam, taj cicvara dobio samo jedno poluvreme od 5 poluvremena. Ne znam ja kako oni računaju ali po mojemu, on nije imao nikakve šanse. Ko kad jednog boksera onaj drugi tuče celo vreme ko vola a on uspe da udari samo jednom i to slučajno i nikako. Štos tiče Noleta, baš me briga za njega. Bar o njemu ne moramo da se sekiramo. Mada ga ne volem, ipak ispotiha likujem i zamišljam one koji ga mrzu. Mora da to bre šlogovi za njegove zapadnjačke partnjore. Nije Nole političar pa da preti. On izađe u arenu i...Pa tuče ih brate mili!