ИЗВЕШТАЈ ИЗ ИТАЛИЈЕ ОТKРИВА да је катастрофа која се тамо дешава И ВЕЋА ОД ОНЕ ЗА KОЈУ ЗНАМО, ЕВО И ЗАШТО

ИЗВЕШТАЈ ИЗ ИТАЛИЈЕ ОТKРИВА да је катастрофа која се тамо дешава И ВЕЋА ОД ОНЕ ЗА KОЈУ ЗНАМО, ЕВО И ЗАШТО

3 априла 2020

Бројке које свакога дана стижу из Италије могле би бити још горе јер, како се наводи у неким извештајима, земља не може да троши ресурсе како би тестирала свако тело.

Италија је прво постала европски, а убрзо и светски епицентар пандемије, који има највише забележених смртних случајева од коронавируса – 13,155.



Један старачки дом у Kокаљу, месту близу Милана, забележио је смрт чак 24 члана током марта, а ниједан од њих није тестиран на корону, преноси „Вол стрит журнал“, наводећи да је било још таквих примера.

Они су анализирали смрти у Ломбардији, која је најтеже погођена регија и установили да многи грађани који су умрли нису отишли у болницу нити били тестирани.

Старији људи на забаченим локацијама и они који нису могли да дођу на лечење током кризе постали су жртве које нису убројене у званичне податке. Постоји много више мртвих него што надлежни то објављују, каже лист, истичући да ова анализа никако није оптужујућа према њима.

– Људи умру и никада не буду тестирани на корону јер су време и ресурси ограничени – рекао је Еугенио Фосати, заменик градоначеника Kокаља.

Позивајући се на разговоре са локалним званичницима, докторима, гробарима, онима који су највише у контакту са смрћу, ова анализа предвиђа да је број мртвих у две погођене регије, Бергаму и Бреши, бар дупло већи него што је то забележено од фебруара.

У Kокаљу, који има само 8,700 становника, умрло је 85 људи. Од фебруара, умрло је 56, а за само њих 12 зна се да су умрли од короне.

У Бергаму, у марту прошле године билоје 125 мртвих. У истом месецу ове године, број умрлих повећао се на 553, а за само 201 је утврђена повезаност са короном.

– Друге земље које имају срећу да буду 7-14 дана иза нас треба да искористе то време да побољшају одбрану – рекао је Ђорђ Гори, начелник Бергама.



Лекарка из Бреше Елеонора Kоломби рекла је да људи који умру ван болнице, чекајући лечење, не буду тестирани на вирус.

Она је рекла да сада старији и онколошки пацијенти умиру код куће јер Хитна помоћ неће да дође по њих због хаоса у коме се налазе.

У поменутим регионима, ванредно стање је спречило постављање умрлица, тако да људи не знају ко је умро у том месту.

(Информер)

KOMENTARI



Један коментар

  1. Vojna i ojdeSve says:

    Bog Gospod Savaot da gi prosti i pomiluje...

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *



ИНТЕРМАГАЗИН НА FACEBOOK-u