
КОНАЧНО ИСТИНА: Ево шта је Путин рекао Тачију! ОВО СЕ НЕЋЕ СВИДЕТИ ШИПТАРИМА
17 новембра 2018Писац и председник Српског комитета 300 Дејан Лучић тврди да је од извора у Русији добио информације о детаљима разговора Путина и Тачија у Паризу и да ти догађаји нису били лоши за Србију.
Лучић је објаснио да је Тачи преко шиптарског тајкуна Беџада Пацолија платио да има добар третман у Паризу и да је по сваку цену желео да поправи однос са Путином свестан да његов ментор Ангела Меркел одлази са власти, а да ускоро неће имати ни подршку САД.
Лучић каже да Американци већ имају групу младиш Шиптара које су они образовали са којима се спремају да на власти замене терористе Харадинаја и Тачија.
Лучић каже да према информацијама које је добио из Русије, Путин је рекао Тачију да за Русију постоји само резолуција 1244 и да је Косово јужна српска покрајина. Према његовим тврдњама, Путин је упозорио Тачија да не напада оружано север Косова јер ће у супротном Русија дати војну подршку Србији и да ће заједно извести десант на Космет.
Он је у емисији Српска прича говорио и о другим актуелним темама из унутрашње и светске политике.
(Правда)
raikkonen says:
ko je narucio ovaj tekst buzata dijagnoza??..posle ono u parizu nema ga nigde da se shizofrenishe vec smishlja ovakve tekstove.
Rale says:
Ovaj tekst je smejurija.
test01 says:
Sigurno je da Rusija podrzava KiM a sta je Putin rekao teroristi je neposnato ali nije nista pozitivno za sipce to je sigurno. Pitanje je i sta je rekao vucicu koji ga je molio da podrzi odcepljenje dela Srpskog KiM. To bi trebalo vise da nas brine nego rekla-kazala, kada sopsvena vlada radi protiv drzave i naroda!!
Бели Орао says:
Хехеееххеееееер!!!???
Miraš says:
Kako se razmišlja u Kremlju i zašto je Putin pristao da se fotografiše sa Tačijem? Da je hteo da izbegne taj susret Putin bi sigurno našao način da ga izbegne. Ali nije to uradio. Kome je ta fotografija namenjena, Srbima i Šiptarima ili mentorima njihovih lidera u SAD i EU? Pre će biti da je tа fotka poruka liderima iz SAD, V.B. i EU koji kao što znamo govore samo o Zapadnom Balkanu tj. o Balkanu bez uticaja Rusije. Izgleda da Balkan nije samo zapadni kad i njihovo pule Tači itekako trči po hodnicima za Putinom. Tačiju itekako treba i Putin jer Rusija je ta koja može da stavi veto u SB UN, a može da preduzme i neke druge mere. Tačiju nije dovoljna dosadašnja podrška moćnih zapadnih faktora da protektorat Kosovo postane nezavisna država u pravom smislu. Došla i ta maca na vratanca. Ali to nam govori da Zapad ma koliko da je moćan na može da završi svoje projekte na Balkanu bez pristanka Rusije koju nastoje da eliminišu baš i sa tog Balkana.
raikkonen says:
pazii !!!!..zapadni balkan!?!?..a ko je pa istocni?!?..krstili ga geografski shto je cist idiotizam ili je markiran da pripada zapadu?..koja odvratna podmetacina, a shto je najodvratnije svi koriste taj naziv koji je izasao iz neke zapadne septicke jame, ne samo ove polit. fukare veci obicna marva.
Miraš says:
"Zapadni" kao prisvojni pridev što znači da Balkan pripada Zapadu, Zapadnoj civilizaciji. Zapadne sile oduvek su pretendovale na Balkan. Npr. baš u Prizrenu Arsenije III Čarnojević sastao se sa zapovednikom austrijske vojske Enejom Pikolominijem. Morao je da donese odluku da se Srbi priključe austrijskom ratu protiv Turske, a dotak Srbi su imali pomirljivu politiku u okviru Osmanskog carstva. Medjutim Pikolomini je ubrzo umro i ratna sreća se okrenula u korist Osmanlija. Plašeći se turske odmazde usledila je prva velika seoba Srbalja. Hoću da kažem da sadjenje tikava sa Zapadom iskreno nikad nam se nije isplatilo. Danas mnogi ipak pozitivno gledaju u zapad zbog zapošljavanja, ali ko nam je propisao baš ovakve obavezne reforme zbog kojih smo dobili armiju nezaposlenih pečalbara. ... Inače geografski Zapad Balkana čine: jugozapadni deo Slovenije, teritorije Hrvatske južno od Save, BIH, ali delimično ove navedene teritorije čine i severnu stranu Balkana koja je baš prilično duga. Tu u zapadnu stranu mogli bi svrstati i Crnu Goru ili njen veći deo. Severnoj strani Balkana pripadala bi i centralna Srbija i severni delovi Bugarske. Istok Balkana čini zapravo Bugarska. Dok jug Balkana čine Grčka, Albanija, Makedonija. Otprilike tako.
Miraš says:
Dakle velike zapadne sile interesuje samo da Balkan pripada tom Zapadu i zbog toga se boje povratka Rusije na Balkan. Ali stavimo na stranu Rusiju i njihovu više puta pruženu pomoć i uticaj na Balkanu i postavimo osnovno pitanje: Otkad to mi Srbi pripadamo Zapadnoj civilizaciji?
Deda Micko says:
Putin, Tramp, Vucko, Merkel, Taci.... Nebitni igraci, sta ce biti odredice Cionisti i njihovi bankari.
Deda Micko says:
"Kako se razmišlja u Kremlju i zašto je Putin pristao da se fotografiše sa Tačijem? Da je hteo da izbegne taj susret, Putin bi sigurno našao način da ga izbegne. Ali nije to uradio." Putinu je Taci isto sto i Vucko, lokalni bandit kome on gleda da proda nesto oruzja. Nista vise, a Srbi veruju u bratstvo medju narodima. Neizlecivo glup narod ciji ce nestanak biti Bogu mio.
Miraš says:
Može li osoba koja živi tek u jednom ćošetu Balkana i koja često razmišlja lokalno da shvati da ruska politička misao nije kopija zapada ni kontrakopija Zapada. Rusija pripada i Evropi i Aziji i njen način razmišljanja je evroazijski, tako je koji god duži period istorije Rusije da gledamo, čak i ovaj prethodni komunistički. Dakle bitno je drugačiji ruski način razmišljanja od razmišljanja sa bilo kog čošeta Balkana. ,,, Fjodor Dostojevski iz "Slovca o Slovenima" pre više od 150 godina:"О, да, наравно, и сада међу многим Русима постоје различита научна, па чак и поетска схватања. Ти Руси очекују да ће нове словенске народности, ослобођене и васкрсле у нови живот, почети од тога што ће се приљубити уз Русију као уз рођену мајку и ослободитељку, и да ће несумњиво у најскорије време унети много нових и још невиђених елемената у руски живот, да ће проширити словенство саме Русије и душу Русије, да ће утицати чак на руски језик, књижевност и уопште стваралаштво, да ће духовно обогатити Русију и да ће јој указати нове хоризонте. Признајем, мени се увек чинило да је то код нас обичан научнички занос. Истина је, ипак, да ће се нешто у том смислу једног дана свакако догодити, али не у наредних стотинак година. Засада, међутим, а можда још цео век, Русија уопште неће имати шта да узме од Словена – ни од њихових идеја, ни из њихове књижевности. Сви они још нису дорасли да нас било чему уче и страшно су далеко од тога. Напротив, цео овај век ће можда Русија морати да се бори са ограниченошћу и тврдоглавошћу Словена, са њиховим рђавим навикама, са њиховом несумњивом издајом словенства од које нису далеко. Издајом ради европских форми политичког и социјалног уређења, на које ће они халапљиво кидисати. Када реши Словенско питање, Русија ће очигледно морати да реши и Источно питање. Још дуго неће схватити садашњи Словени шта је то Источно питање! " BUDI DASA PA nam svima lepo OBJASNI: ŠTA JE TO "ISTOČNO PITANJE".
Miraš says:
Источнo питање - условно узето у дипломатији и историјској литератури то је комплекс међународних сукоба почев од краја XVIII века до почетка XX века повезан са борбом балканских народа за ослобођење од Отоманског јарма. Може се узети и уназад дужи историјски период за разматрање. Сукоби су се дешавали поводом распада Отоманског царства и са ривалством великих сила (Аустрија (од 1867 - Аустроугарска), Велика Британија, Пруска (од 1871 - Немачка), Русија, Италија, Француска, а касније и САД за поделу територија Отоманске империје. ... Зар ово што се нама дешава од краја 90-тих година, затим у Ираку и Сирији зар то не личи на нови наставак решавања старог "Источног питања" опет у интересу западних сила сада првенствено предвођених са САД? Ми на Балкану источно питање својевремено нисмо исправно разумели ни у XIX веку, ни на почетку XX века, а радило се о судбини балканских народа. Страшљиви краљ Милан Обреновић није схватио значај простора Босне и Херцеговине у интересима великих сила, посебно Аустроугарске и учинио је веома лошу услугу и Србима и Муслиманима на БХ простору. Боље би за све нас било да је остао миран и да је Србија остала на нивоу кнежевине која је била и достајанственија и суверенија од његове краљевине, а да не потписује ону тајну конвенцију са Аустроугарском. Затим након првог Балканског рата који је по свом карактеру несумњиво ослободилачки четири земље победнице уместо да су се саме договориле и направиле мировни споразум пристале су на Лондонски споразум о миру 30 маја 1912 који је био повољан у делу да Отоманско царство одриче се свих европских провинција, али био је неповољан у делу поделе ослобођених територија и тако је настао Други балкански рат. ... А данас САД се лицемерно позива на наше савезништво у првом и касније у другом светском рату прећуткујући да сада они САД комадају Балкан по свом ћеифу. Докле ћемо да слушамо стари стереотип у Турчина вере нема, а каква је тек вера у Фашингтону и Бриселу? Зар један од путева према највећем азијском континенту не иде и преко Истанбула? Од Ниша до Истанбула има мало више од 700 км, али ми у својој тупости спремни смо да путујемо за Истанбул изгледа једино преко Берлина.