
SNS, demokrate, LDP, sve je to danas isto
26 februara 2013Sa distance od skoro 10 meseci od đurđevdanskih izbora sada se već jasnije naziru obrisi novog rasporeda na srpskoj političkoj sceni i podele na dva fronta. Sa jedne strane su one političke opcije koje su odustale od Srbije, koje danas čine koaliciju SNS – SPS – URS – DS – LDP, jedinstvenu u zalaganju za ulazak Srbije u EU po svaku nacionalnu cenu i daljoj predaji Kosova i Metohije.
Na drugoj strani se nalazi patriotski politički blok, za koji se može reći da ne odustaje od Srbije i nacionalnih i državnih interesa, oličenih pre svega u prekidu pogubnog procesa ulaska Srbije u EU i neodstupnoj borbi za očuvanje Kosova i Metohije u sastavu Srbije. Ovaj blok čine DSS, SRS i DVERI.
Prvi, evrounijatski blok je jedinstven i po pitanju prodaje poljoprivrednog zemljišta strancima, uvođenja GMO u Srbiju, daljeg zaduživanja zemlje i brojnim drugim pitanjima. Drugi, patriotski blok je jedinstven u suprotstavljanju ovim pogubnim socijalno – ekonomskim procesima i zalaže se za veću podršku domaćoj privredi i poljoprivredi kroz povratak uloge države u ekonomskoj sferi.
Veliki broj zbunjenih glasača sa đurđevdanskih izbora stoji između ova dva bloka, najviše u neverici da je SNS prešao na drugu stranu i priključio se evrounijatskom bloku. Veliki broj rodoljuba iz redova SNS, pa i SPS, danas gleda kako njihovi lideri učestvuju u zaokruživanju druge šiptarske države na Balkanu i stvaranju Velike Albanije. Ali, ono što treba da znaju jeste da čak ni tu neće biti kraj rasprodaji i rasparčavanju Srbije.
Prošlo je gotovo neprimećeno da je nova Vlada Srbije na čelu sa SNS ukinula tri ministarstva identiteta: ministarstvo vera, dijaspore i Kosova i Metohije, i time jasno stavila do znanja koliko im je stalo do ove tri oblasti. Sadašnja kancelarija za KiM služi za amortizaciju briselskih dogovora sluđivanjem i izazivanjem podela među Srbima na KiM, kancelarija za dijasporu je neprimetna, a kancelarija za vere još nije ni formirana. Da ovde i ne govorimo o odsustvu bilo kakve politike zaštite ugroženih ljudskih i nacionalnih prava Srba u regionu.
Ali, zato se sve radi na geopolitičkom sakaćenju Srbije: prostor severno od Save i Dunava uz podršku novih vlasti pada pod interesnu sferu Ujedinjenih arapskih emirata, Nemačke i Mađarske, a južno od Save i Dunava uveliko potpada pod tursku sferu interesovanja, posebno aerodromi u Lađevcima kod Kraljeva i na Pešteru. Ulaganja u Rašku oblast iz muslimanskih zemalja svakoga dana su sve veća i mere se milionskih iznosima u stranim valutama.
Tako se postepeno ova linija fronta sve više produbljuje i postaje vidljivija na političkoj sceni Srbije, koja se sve jasnije deli na političare koji su deo kolonijalne uprave i političare koji se bore za slobodu suverene države. Sve će zavisiti od toga koliko će brzo građani shvatiti na čijoj su strani predsednik Tomislav Nikolić, premijer Ivica Dačić i prvi potpredsednik Vlade Srbije Aleksandar Vučić.
(Dveri)