СРБИЈА ЈЕ ШАМПИОН ЕВРОПЕ! Млади кошаркаши су поново владари континента!

SRBIJA JE ŠAMPION EVROPE! Mladi košarkaši su ponovo vladari kontinenta!

5 avgusta 2018

Juniorska košarkaška reprezentacija Srbije odbranila je titulu šampiona Evrope pošto je u finalu pobedila selekciju Letonije 99:90 i to usred Rige.

Posle odličnih partija tokom celog turnira, izabranici Aleksandra Bućana uspeli su da pred krcatom Arenom u Rigi dođu do zlata i titule najbolje selekcije Evrope za igrače do 18. godina u meču u kojem su većim delom dominirali.

Prvu četvrtinu naši momci su odlično otvorili i već od samog starta pokazali da titulu najbolje ekipe Evrope u ovom uzrastu, osvojenu na prošlom turniru u Bratislavi, ne žele da predaju. Ovaj deo igre Orlići su dobili sa 32:20, a tandem Pecarski-Petrušev ponovo je odlično funkcionisao.

Do poluvremena Srbija igrala baš onako kako ume. Koncentrisano u napadu i odbrani uz dobar izbor šuteva i odličan skok. Koliko su bili dominantni u ovom delu igru govori i podatak da su pred kraj poluvremena imali čak 33 skoka u odnosu na 13 uhvaćenih lopti Letonije.

Ipak, kada se došlo sa odmora samo 2 minuta bilo je dovoljno domaćoj selekciji da se potpuno vrati u meč. napravili su seriju 10-2 i opasno se približili Srbiji. „Crvena lampica“ je brzo upaljena pa su izabranici selektora Bućana uspeli da smire nalet domaćina i do kraja 3. četvrtine vrate i za pola koša uvećaju prednost sa poluvremena.

Do kraja utakmice Letonci su prišli na samo -4, ali to nije bilo dovoljno za preokret. Srbija je sačuvala prednost vrednu titule šampiona Evrope! Da podsetimo, ovo je sedma medalja za Srbiju, a ukupno dvadeseta ako se u obzir uzmu svi nastupi od 1964. godine.

Pre Letonije, do trofeja su došli pobedama nad Velikom Britanijom (102:71), Crnom Gorom (97:95), Ukrajinom (121:47), Nemačkom (92:86) i Francuskom (78:67), uz poraz na startu takmičenja od Litvanije (92:87).

Prvaci Evrope postali su: Pavle Kuzmanović, Altin Islamović, Luka Cerovina, Bogdan Nedeljković, Marko Pecarski, Bogdan Rutešić, Zoran Paunović, Arijan Lakić, Toma Vasiljević, Dalibor Ilić, Uroš Trifunović i Filip Petrušev, sa trenerom Aleksandrom Bućanom.