
У НАТО се силом увлаче Македонија, Црна Гора и БиХ
16 јануара 2017Секретар Савета за безбедност Русије Николај Патрушев изјавио је да је постављен сталан курс даље експанзије НАТО који настоји да у Алијансу силом увуче Црну Гору, Македонију и Босну и Херцеговину.
Он је у интервјуу за „Росискају газету“ рекао да постоје континуирани напори да се разместе елементи америчког глобалног нуклеарног штита у Европи и америчког антиракетног шитема у Јужној Кореји, преноси Тасс.
– Консолидовани напори Запада измедју осталог, усмерени су на подривање процеса интеграције уз учешћее наше земље, девалвацију идеје „руског света“ у целини, што угрожва безбедност не само Русије, већ и једног броја земаља – рекао је Патрушев.
Он је рекао да избор Доналда Трампа за председника САД не значи суштинску промену у руско-америчким односима.
– Не гајимо илузије о скором слабљењу мера стратешког одвраћања Русије – рекао је он и додао да постоји одредјени простор за конструктивну сарадњу са САД у области борбе против тероризма, информационе безбедности и у неким другим пољима.