ВЕЛИКИ ОБРТ МЕЂУ ШИПТАРИМА – ИМАЈУ НОВЕ МЕНТОРЕ

ВЕЛИКИ ОБРТ МЕЂУ ШИПТАРИМА – ИМАЈУ НОВЕ МЕНТОРЕ

31 децембра 2020

Немачка канцеларка Ангела Меркел скинула је са трона Џоа Бaјдена, Била Клинтона, Медлин Олбрајт и друге америчке званичнике који су важили за омиљене лидере међу косовским Албанцима.



Овакав обрт политички аналитичар Драгомир Анђелковић види у прорачуну Албанаца – Немачка им је сада потребнија и покушавају да створе привид о популарности Меркелове на Косову.Према истраживању које је обавио приштински Институт за политичке студије, у студији о наклоностима косовских грађана Меркелова је однела убедљиву победу над осталим понуђеним кандидатима и то са 66 одсто. Одмах иза ње је турски председник Реџеп Таип Ердоган са 14 одсто, док су Американци освојили само девет одсто гласова.

Албанци знају да ће Немци водити главну реч

Анђелковић напомиње да је епилог овог истраживања можда последица рационалности косовских Албанаца.

„Албанци јесу увек били прагматички и своје интересе су покушавали да реализују увек ослањајући се на неку силу за коју мисле да је доминанта у региону. Они схватају да ће Немачка водити, када је реч о Западу, главну реч на Балкану, односно да Бајденова победа не значи повратак Америке на Балкан, већ давање зеленог светла Вашингтона Берлину да буде фактор који ће покушати да наметне оно што запад жели“, објашњава наш саговорник.

Наш саговорник напомиње да је велико питање да ли је резултат истраживања заиста одраз албанске јавности или албанске елите која стоји иза таквих истраживања.

Можда елита потенцира Немце али обични Албанци…

„Одвајкада су истраживања намештана и уопште не мора да значи да су тачна. Вероватније је да се ради о ставу албанске политичке елите која схвата да им је Немачка потребна па покушавају да створе привид у Берлину да је Немачка толико популарна на Косову. Мислим да већина Албанаца не може да буде толико зрела да схвати да је у њиховом интересу да искажу овакву врсту лојалности Берлину и вероватно је међу самим грађанима Америка односно, Бајден и даље популарнији, али они који могу да намештају резултате истраживања вероватно су проценили да им се исплати да Немачку груну у први план“, објашњава Анђелковић.

Наш саговорник подсећа да је Бајден стално у први план истицао сарадњу са Берлином и наклоност према евроатлантској сарадњи, те се може очекивати да ће он пустити Берлин да буде у првом плану када је реч о Косову, као и да ће бити на страни Немачке.

Да ли тајна лежи у плану Меркелове?

„Трамп је имао сукоб са Берлином, а за разлику од њега, Бајден га неће имати ни по питању ЕУ ни по питању вођења политике на Балкану. Самим тим јасно је да ће у дијалогу Београда и Приштине Немци имати кључну улогу“, закључује Анђелковић.

Могућност да је Меркелова побрала симпатије косовских Албанаца лежи у њеном плану за решавање статуса Косова у три фазе које је понудила у дијалогу који је повела са Французима.

Подсетимо, она је тада изнела план чија би реализација трајала наредних 20 година, а по ком нема поделе Косова. План је подразумевао аутономију за север Косова у оквиру самопроглашеног Косова. После неколико година, Север би, према плану, добио специјални статус који би био више од аутономије, да би у коначној, трећој фази, био расписан референдум на којем би се грађани са Севера изјаснили да ли желе да остану у оквиру граница такозваног Косова или желе да живе у Србији. План је одбачен и од стране Београда и Париза, али је тада прихваћен од стране Приштине.

(Спутњик)

KOMENTARI



7 коментара

  1. Gagi says:

    Nisu to njihovi "novi mentori" vec stari saveznici i stvoritelji te nacije. Po zavrsetku II rata Nemacka je bila u politickoj nemilosti, nije mogla da pomaze svom pastorku pa su zbog toga bili nazadni u svim sferama zivota.Kada je srusen onaj cuveni zid i kada su oteli Rusima ratne zasluge dogovorene na Jalti, ponovo je poceo uspon pameti i ideologije koja je u dva navrata svet zavila u crno. Amerika je tu izigravala trojanskog konja i bila tampon Nemackoj od Ruske osvete dok ne osnazi i stane na noge, zacudjuje njen strahovito brz oporavak za razliku od drugih drzava. Eto i pastorka da se ponovo umiljava i trazi milostinju da bi nekako pregurao ovaj izuzetno komplikovan istorijski period. Ali, bice kao sto je uvek bivalo, opet ce zlo i ludilo da ojaca i napravi komplikacije, opet ce biti saterani u misju rupu i sve opet nanovo. Jedini veliki problem je taj, sto je danas oruzje drugacije i razornije, pitanje je koga ce sutra uopste biti da bere lukac.

    • RASPUCHIN says:

      А зашто Вас зачуђује брз опоравак Њемачке? Па већ су пред крај четрдесетих , након потпуне обнове , све фабрике враћене предратним власницима. Довољно је сјетити се да је "Народне таљиге" , тј. "Фолкс Ваген" , основало и било власник : "Нацистичко Трговачко Друштво". А "Маршалов план"? Па то је била једна голема акција "прања новца" (и свих осталих материјалних вриједности) које су нацисти опљачкали широм континента. Наравно , америма је било дебело плаћено за услугу "прања". Један од тих нацистичких банкара је био и Ђерђ Сорос који се управо тако и обогатио. Шта мислите колико је то било новца ако Ђерђ има оволико лове само од провизија?

      • jovan says:

        Apsolutno saglasan sa tvojim komentarom, koji nije svakidasnji, a jos je i TACAN. Amarikanci, Englezi. i ceo Zapad nikada ne daju ni jedan dolar, oni samo UZIMAJU, ili vracaju tvoj sa PROVIZIJOM, tj. placuju ti tvojim parama. Drugo, Nemci su UVEK na strani nasih neprijatelja, a geanice danasnje Velike Albanije su one iz Drugog rata, kao i manje-vise (zbog naseg otpora 09-ih) one iz II svetskog rata.

  2. milorad 4 says:

    nemci su od početka zapeniči za trepšom , sada im ostaje da sami izguraju to AKO MOGU.ALI NE MOGU jer mi imamo toliko mnogo opcija da ih sprečimo danas u odnosu na vreme miloševića i njegove SARADNJE sa njima.Ovde više nema nikoga ko bi saradjivao sa nemcima(sem srednjeg proredjenog i nižeg ešalona domaćih izdajnika i plaćenika i dela obaveštajne službe koji će uskoro biti počišćen jer su detektovani svi do poslednjeg) a ni grupacija koja slini za kosovim u nemačkoj više niej SVEMOĆMA i imaće dosta problema unutar sospstvene mašinerije.Mislim da szu šiptari SAMI u ovom maskembalu i da u stvari još više denuciraju svoje mentore i samim tim im u svojoj totalnoj političkoj i svakoj drugoj gluposti samo prave dodatnu štetu.Providnost šiptarske euforije i uskoro javna prilična politička rezervisanot nemačke oligarhije koja će biti prezentovan beogradu PROMPTNO i USKORO JAVNO. (sutra, prekosutra, nemački ambasador već ima instrukcije juče su mu stigle:))će pokazati dalji tok kosovske sage, a ja opet toplo preporuičujem šiptarskim klanoviam ai albanskim agresoriam da se pakuju jer inače NIŠTA iz srbije neće izneti pa ni živu glavu.Nemci su već rešili da KUPE kosovo od SRBIJE ako može u kompletu,ovo je samo CENKANJE i promašena operacija zabludelih ovaca iz prištine:)

  3. RASPUCHIN says:

    Дакле ... , какви аналитичари? Какве су ово глупости? Поновити ћу вам свима датум када је све почело , наравно радили су и прије као и вршили припреме , а то је : 02.01.1989.г.. Довољно је на површној википедији погледати биографију Ангеле Меркел па да буде јасније да је она , од ране младости , дио нацистичке екипе која би да уништи Србе. Не могу се начудити да још увјек постоје необавјештени "интелектуалци" и "аналитичари" у Србији а прошло је више од тридесет година како нас БНД и швабе урнишу??? Зар их усташе не зову (мислим на шиптаре) . "браћа по оружју"? Зар усташе нису пјевале : " данке дојчланд"? Зар некима треба нацртати да би разумјели шта се догађа?

  4. Kulak says:

    O šiptarima se može reći jedino to da su nebitni.

  5. Nine says:

    Može li dežurni (k)analitičar objasniti ko je mentor Vučiću? Čini mi se da su mu mentori i Nemačka i SAD, samo ne narod Srbije koji je doneo ustav na koji je "sveodlučujući" položio zakletvu, kojim je jasno definisan status Kosova i Metohije, kao sastavnog i neotuđivog dela Republike Srbije. Isti status definisan je i Rezolucijom 1244 OUN, naglašavajući da se narodu na Kosovu i Metohiji mora obezbediti "suštinska autonomija". Dežurni zamajavač naroda ne pominje ni Ustav Republike Srbije, ni Rezoluciju 1244 OUN, isto kao i Vučić koji je protivustavnim Briselskim sporazumom ukinuo sve institucije Republike Srbije na KiM i preneo ih u nadležnost "Republike Kosovo", kako je naziva i Briselskim sporazumom. Nije Vučić potpisao Briselski sporazum ni sa Merkelovom, ni sa Klintonom, ili Obamom, već sa Hašimom Tačijem, vođom UČK, koju su SAD proglasile terorističom organizacijom, da bi je, radi svojih interesa, naprasno proglasili Oslobodilačkom vojskom Kosova, i izvršile agresiju na SRJ. Njima je cilj da Srbija prizna nezavisnost Kosova, da bi skinuli svoju odgovornost za nelegalnu vojnu intervenciju. Veoma dobro znaju oni, a to bi morao znati i samozvani student generacije da Rezolucija 2131 (iz 1986.god.)"Deklaracijom o neprihvatljivosti mešanja u unutrašnje stvari država, o zaštiti njihove nezavisnosti i suvereniteta" nasilnu vojnu intervenciju u bilo kojoj zemlji naziva agresijom i zločinom koji nema nikakvo opravdanje. Nastojanje država članica koje su izvršile nelegalnu vojnu intervenciju da Srbija prizna nezavisnost Kosova je samo njihov pokušaj da legalizuju rezultat agresije, čime bi Srbija priznala sopstvenu krivicu za tu agresiju. Bilo je još predsednika vlade ili države Srbije od 1999-te do danas, ali ni jedan osim Vučića nije hteo potpisati Briselski, ni Vašingtonski sporazum. Od zaklinjanja Tomislava Nikolića pre dovođenja na vlast: "Tako mi Boga neću se smiriti dok i poslednji pedalj srpske zemlje ne stavim pod suverenitet Republike Srbije" ostalo je da "i poslednji pedalj srpske zemlje na KiM predajom elektro energetskog sistema Albaniji" više nije pod suverenitetom Srbije.

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *



ИНТЕРМАГАЗИН НА FACEBOOK-u