
ŽESTOK SUKOB U ČEČENIJI: U Groznom ubijeno sedam ekstremista (VIDEO)
4 decembra 2014Sedam ekstremista ubijeno je tokom protekle noći u glavnom gradu Čečenije, Groznom, u specijalnoj antiterorističkoj operaciji kojom je rukovodio čelnik te ruske republike Ramzan Kadirov, javile su jutros ruske novinske agencije.
RIA Novosti izveštava, pozivajući se na izvor u čečenskoj policiji, da je poginulo pet policajaca, a da je nekoliko ranjeno, dok je Kadirov saopštio da su poginula tri pripadnika policije.
TAS S navodi da je grupa nepoznatih napadača oko ponoći u tri vozila napala na punkt saobraćajne policije u Groznom, i da su se potom sakrili u Dom štampe u centru grada.
Interfaks navodi da su napadači prethodno ubili trojicu saobraćajnih policajaca.
Snage bezbednosti blokirale su zgradu i u operaciji ubili sedam ekstremista, za koje je Kadirov rekao da su planirali velike terorističke akte u Čečeniji.
Kadirov je rekao da je zgrada veoma oštećena u operaciji, obećavši da će biti izgrađen novi Dom štampe.
Eliminisanje ekstremista potvrdio je I Nacionalni antiteroristički komitet (NAK).
Komitet je, takođe, saopštio da se preduzimaju mere za neutralisanje ekstremista koji su se skrili u srednjoj školi u Groznom, u kojoj je blokirana još jedna grupa esktremista.
Mare says:
Tako treba. Sprzi djubrad odmah i drugi se nece pojaviti
Za Srbiju says:
Ne miruju amerikanci i CIA. Kontrolišu oni hiljade terorista širom sveta. Tako ucenjuju države na poslušnost.